Baby shower: Zábavné oslavy plné radosti a překvapení

Baby Shower

"Baby shower" je zábavnou tradicí, která se stala oblíbenou mezi těhotnými ženami po celém světě. Toto slavnostní setkání slouží jako příležitost pro rodinu a přátele těhotné ženy, aby společně oslavili blížící se narození dítěte a připravili ji na mateřství. Bývá spojeno s různými aktivitami, hrami a dárky pro novorozené dítě. V tomto článku se podíváme blíže na tento tradicionální obřad a ukážeme vám několik nápadů, jak uspořádat nezapomenutelnou baby shower party.

Historie baby shower

Historie baby shower se datuje do starověkého Řecka a Egypta, kde byly slavnostní oslavy narození dítěte považovány za důležité události. V průběhu času se tradice rozšířila do dalších zemí a stala se součástí moderního života. Baby shower se začaly pořádat v Americe na konci 19. století a postupně se staly populární po celém světě. Tato zábava má různé formy a tradice v různých regionech, ale všechny mají společné to, že slouží jako příležitost pro rodinu a přátelé připomenout budoucí narození dítěte a oslavit to s maminkou.

Tradice spojené s baby shower

Baby shower je zábavná a populární tradice spojená s těhotenstvím. Během baby shower party se shromažďují blízcí přátelé a rodina, aby oslavili příchod nového človíčka na svět. Na této zábavě jsou obvykle servírovány koláče, dorty a různé pochoutky. Mnohdy se také konají různé hry a soutěže, kde hosté mohou vyhrát dárky nebo ceny. Tato tradice má kořeny v americké kultuře, ale v posledních letech se rozšířila do celosvětových rozměrů a stala se oblíbenou i v České republice.

Výběr vhodného termínu a místa pro baby shower

Připravování baby shower je velkou výzvou a součástí toho je určení vhodného termínu a místa. Je důležité zvolit termín, který bude vhodný pro maminku i hosty. Ideálně by měl být naplánován několik týdnů před porodem, aby se maminka mohla uvolnit a užít si společnost svých blízkých. Pokud víte, že má maminka plánované vyšetření nebo kontrolu u lékaře, vyhněte se tomuto datu.

Místo pro baby shower může být doma u maminky nebo někoho z hostů, v restauraci nebo kavárně. Pamatujte na to, že prostory by měly být dostatečně prostorné a pohodlné pro hosty, kteří budou sedět nebo stát spolu s nápoji a občerstvením. Pokud se rozhodnete pořádat party venku, je třeba zohlednit počasí a připravit si plány na případné změny počasí.

Kromě termínu a místa byste také měli vzít v úvahu pohlaví dítěte, styl party a aktivity pro hosty. Důležité je myslet na to, aby oslava byla hlavně o radosti z blížícího se příchodu nového člena rodiny.

Pozvánky a hosté baby shower

Pozvánky a hosté jsou důležitou součástí každé dobré baby shower. Je důležité být pečlivý při výběru pozvaných hostů, kteří by měli být blízcí přátelé nebo rodinní příslušníci budoucí maminky. Vyzvat hosty mohou být zajímavé a zábavné, například speciálním designem či originálním textem. Kromě základních informací jako datum, místo a čas by mohly obsahovat i seznam her nebo aktivit, které se na party ohlásilo. Hosté by měli také přinést malý dárek pro budoucí rodiče a novorozence jako symbol podpory a gratulace.

Dekorace a téma baby shower

Plánování party pro baby shower je skvělý způsob, jak oslavit tuto důležitou událost v životě rodičů. Jedním z nejdůležitějších prvků v tomto plánování jsou dekorace. Zvolení tématu může pomoci sjednotit celou akci a poskytnout společné téma pro dekorace. Pokud hledáte inspiraci, některé populární motivy pro dekorace na baby shower jsou například roztomilá zvířátka, puntíky a proužky nebo pastelové barvy. Neváhejte a poskládejte dokonalou atmosféru pomocí vhodných dekorací pro připravovanou baby showe!

Hry a aktivity pro zábavu na baby shower

Připravovat baby shower může být vzrušující a zábavné, ale může to také být trochu stresující. Hry a aktivity jsou skvělým způsobem, jak udržet hosty zabavené a zapojené v průběhu celého večera. Některé z nejoblíbenějších her pro baby shower jsou bingo pro dospělé s obrázky a slovy souvisejícími s novorozencem, hra na poznávání kojeneckých potřeb, hra na hádání délky obvazu břicha matky či hra na doplnění básně o dítěti. Další zábavou je například kreativní malování plenek pro miminko nebo zdobení body. Tyto aktivity a hry budou určitě velice populárním zpestřením na vaší baby shower party!

Dárky pro maminku a budoucího miminka

Není nic krásnějšího než připravit pro svou maminku dárek, a když je tenhle dar určen navíc i pro nadcházející miminko, pak už to nemůže být lepší. Na takovém baby shower nebo oslavě narození budoucího potomka můžeš vybrat z široké nabídky úžasných a praktických dárků. Pokud hledáš originální dárek pro maminku, můžeš vybírat mezi kojícími polštáři, speciálním oblečením pro těhotné ženy nebo vyzkoušet třeba balíček kosmetiky vhodný pro období těhotenství. Pro samotné miminko by např. pohodlný kočárek, hlubokou vaničku na koupání nebo praktické autosedačky byly skvělými volbami. Vyber si to správné a připravte si s maminkou i s ostatními přáteli nezapomenutelný večer!

Jídlo a nápoje na baby shower

Baby shower je slavnostní příležitost, kdy se přátelé a rodina shromažďují, aby oslavili očekávané narození dítěte. Kromě dárků pro novopečenou maminku jsou stěžejním prvkem této oslavy různé lahodné pochoutky a nápoje. Mezi nejpopulárnější patří bezesporu koláče, dorty a cupcakes s ovocem či netradičními polevami. Obvykle se podávají i sendviče s různými druhy náplně, třeba s lososem nebo zeleninou. Pro hosty, kteří by si chtěli dopřát alkoholický drink, existuje taktéž mnoho možností – od šumivých vín a šampaňských až po koktejly na bázi ovoce a bylin. Samozřejmostí jsou také klasické nealkoholické nápoje jako ledový čaj nebo citronová limonáda.

Závěr a poděkování za účast na baby shower

V závěru bych chtěla poděkovat všem přítomným za nezapomenutelnou baby shower zábavu. Vaše přítomnost, dary a všechny ty sladké pochoutky nezapomenutelně přispěly k tomuto krásnému dni pro nastávající maminku. Doufám, že i ona si to užila stejně jako my a že si odnesla mnoho vzpomínek na tento den plný radosti a štěstí. Dovolte mi ještě jednou poděkovat za vaši účast a těším se na další setkání s vámi v budoucnu.

Publikováno: 18. 10. 2023

Kategorie: oslavy

Autor: Petra Sládková

Tagy: baby shower | zábava